Diyabetli ve Keratokonuslu Olmak Özen İster..

DİYABET’li  ve KERATOKONUS’lu OLMAK :
HAYATINIZI DEĞİŞTİRMEK İÇİN KÜÇÜK ADIMLAR..

Diyabet yalnız başına iken bile görüşümüzde  büyük hasara yol açabilir. Eğer  Diyabet ve Keratokonus  gözünüzde aynı  zamanda konumlanmışsa.. Çok daha fazla sorunla karşı karşıyayız demektir. Gerçek şu ki; Keratokonus gözünüzün şeklini  bozarken, diyabetin de kan damarlarını tehlike altına alması, hastalığın seyrini değiştirecek, korneadan sonra,retinada da  diyabetin oluşturduğu hasar sebebiyle Keratokonusun tedavi  seyrini değiştirmesi kaçınılmazdır. Bu iki durumun bir arada görülmesi, bu kadar hasarla, bu koşullarda ciddi görme kaybı riskine neden olabilir. Gözün sık izlenmesi ve muayenesinin sağlanması ve düzenli olarak doktor kontrolü  son derece önemlidir.

Birden fazla kronik durumu olan hastalar  için  uygun tedavi yönetimi  çok önemlidir. Düzenli aralıklarla, göz için en iyi ve gerekli testlerin  yapılması gerekir. Önemli olan tedavi seçenekleri hakkında doktorunuzla görüşmeniz iyi olacaktır. Her 6 ayda bir göz doktoru ziyaret ederseniz, erken tedavi edilebilir, ileri hasarı da  önlemeye yardımcı olabilirsiniz.

Aşağıda yeralan  Diyabet & Keratokonus belirtileri şunlardır:

diyabet (1)
Diyabet Belirtileri:
 
Artan Susuzluk
Sık idrara çıkma
Sinirlilik artışı
Sık Enfeksiyonlar
Bulanık Görme
Ayak & ellerde karıncalanma ve uyuşukluk
Olağan dışı Kilo Kaybı

Keratokonus Belirtileri

Bulanık Görme
Sık Gözlük Reçete Değişiklikleri
Sık Baş Ağrıları
Haleler & ışık dalgaları  görme
Azalmış Gece Görüşü

Sizde de bu belirtilerden bir veya birkaçı var ise lütfen Dahiliye ve Göz doktorunuzla görüşürek her iki hastalık  açısından da kontrolünüzü yaptırınız..