Betül Yılmaz

betulyilmaz
Yaklaşık 10 yıldır Dünyagöz Hastanesi hastasıyım.Daha öncesinde birçok göz doktoruna gitmiştim.Miyop ve Astigmatizm’im olduğu söyleniyordu fakat gözlükle bir türlü görüntü sağlayamıyorlardı.Dünyagöz’e geldiğim ilk günden Keratokonus hastası olduğum teşhisi aldım.O güne kadar Keratokonusun ne olduğunu bilmiyordum.Doktorlarım bana hastalığımı uzun uzun anlattılar.Benim merakım daha da arttı.Kendim araştırmaya başladım.Değişik bir hastalığım vardı. Bu benim tıp dünyasına ilgimde arttı.Tıp fakültesini kazandım. Şimdi doktorum.Doktor olmamda hastalığımın kamçılaması yok desem yalan olur.

Hastalığıma gelince keratokonus bir kornea hastalığı.Gözlükle görüntünün sağlanamadığı şimdilik bildiğim bir tedavinin de olmadığı, ömür boyu sert lens mahkumu bir hayat beni bekliyor.Gerçi şimdilerde yumuşak bir lens olduğunuda öğrendim.Yeni başlanılan sert lensler gözlerimde keratokonus hastalığımdan da ötürü kuruma yapıyor.Konforu zaman zaman olmuyor.Yarı yumuşak olanlar o açıdan daha konforluymuş.Bakalım eğer gözüme uyumlu olursa deneyip görücez.Keratokonusun bildiğim tek yöntemi, hastalığın ilerlemesini biraz durduracak kornea liflerini güçlendirecek crosslink ameliyatıydı.

İki gözüme de Dr. Efekan Coşkunseven bu ameliyatı uyguladı.Hastalığımın ilerlemesinin durduğunu söylüyor. Keratokonus 30’lu yaşlardan sonra duran hatta şanslıysak gerileyebilen de bir hastalıkmış.Ben şimdi 26 yaşındayım.Bakalaım hastalığımın sonu ne olacak, bekleyip göreceğiz.

Dünyagöz’e, bünyesinde Efekan Bey gibi kaliteli doktorlar bulundurduğu için teşekkür ederiz.

Zeliha Betül YILMAZ


Hacer Kirişcan

hacerkiriscan

Sayın Efekan Bey,
Öncelikle size çok teşekkür ederim. Yıllarca kornea ameliyatı bekledim. Tam 20 yıl önce sizi tanıdım ve çok güvendim. 1 sene içinde iki gözümden de nakil oldum ve çok başarılı oldu, sanki dünyaya yeni gelmiş gibi…

Allah size uzun ömür versin, herşey gönlünüze göre olsun.Sizi herkese anlatan bir hasta

Hacer Kirişcan


Levent Tekin Abdik

levent-tekin-abdi

Yaklaşık 17 sene önce farkına vardığımız Keratokonus rahatsızlığım Samsun’daki doktorum vasıtası ile Dr. Efekan Coşkunseven ile irtibat kurup tedavi süresine girilmiştir. Tesadüftür ki 27 Ekim tarihi benim 2. doğum günüm.

Hayatımda her sabah kalktığımda sağlığı için dua ettiğim biri vardı; Prof. Dr. Koray Tepgül. Şimdi bu listeye ikinci bir kişi eklendi.Herşey için teşekkür ederim, ülkemizin sizin gibi insanlara ihtiyacı var.Sizi tanıdığım için çok mutluyum. Ailenizle sağlıklı bir ömür diliyorum Efekan Hocam.

Dünyagöz hastanesi personelinin ilgi ve alakasına da teşekkür ederim.Tesadüf iki doktorumda boylu poslu yakışıklı, kıskandım.Kendinize İyi Bakın


Mustafa Oba

mustafa-oba

Ben Mustafa Oba, Şanlıurfalıyım. 23 yaşındayım. Bundan 10 sene önce gözümün görmediğini ve sürekli ağrıdığını hissettim. Sonra Efekan Beyin ismini duydum. Babamla araştırdık ve İstanbul’a geldim. Tanıştık ve hocam bana herşeyi tüm ayrıntısıyla anlattı. Ameliyat olsum. Ama şuan ismini hatırlayamadığım bir çok ameliyat oldum ve geldiğim günden bugüne çok şey değişti. Efekan Bey ve ekibini tanıdığım için çok mutluyum. Tüm çalışanlara teşekkür ediyorum.


Murat Özdemir

murat-ozdemir

Sevgili Hocamız Efekan Bey ile 10 yıl önce tanıştım. Kendisine her zaman teşekkür etmeyi bir borç bilirim, onun tecrübesine ve bilgisine her zaman güvendim.

Benim için gerçekten çok değerli. Belkide Efekan hoca olmasaydı ben görme yetimi kaybedecektim.

Tekrar Teşekkürler


Kadir Koçyiğit

İlk başlarda gözlüğü çıkaracağıma ve dünyayı gözlüksüz göreceğime inanamamıştım.Anca lazer tedavisi sonrası, ertesi gün uyanıp gözlerimi açtığımda, gözlüksüz dünyayı görmek, yazıları okuyabilmek… Güzel bir duygu. Hele Efekan Bey’in yaptığı muayene sonucu %100 görüyorsun ve hiç bir sorun yok, herşey harika demesi beni gerçekten çok mutlu etti.İnşallah hayatımın sonuna kadar bir daha gözlük kullanmak zorunda kalmam.Gözlüğü çıkarttığım için şuan gerçekten çok heyecanlı ve mutluyum. 🙂


Adem Ağar

adem-agar

Uzun araştırmalar sonucu geldiğim Dünyagöz Hastanesi’nden gözlerimle alakalı aklımda hiçbir soru işareti kalmadan çıkmış bulunmaktayım.Başta Sayın hocam Dr. Efekan Coşkunseven’e ve emeği geçen tüm Dünyagöz Hastanesi (Etiler) çalışanlarına Dünyaya bakış açımı değiştirdikleri için teşekkürü bir borç bilirim.


Şuayip AKSU

İzmir’den bize kornea nakli denilmişti. Bunu duyduğumda çok üzüldüm ve korktum.Sonrasında internetten biraz araştırma yaptım ve doktorum Efekan Coşkunseven’in keratokonus alanında en iyi doktorlardan biri olduğunu öğrendim.Hemen randevu alıp İstanbul’a geldik.Doktorumun muayenesi sonucunda o kadar korkulacak birşey olmadığını öğrendim.Geldiğim gün hemen ameliyat sırası verildi ve CCL ameliyatı yani hastalığı durduran ameliyatı oldum.Ameliyat sonrası biraz ağrım oldu ama sonuçta hastalığım duracaktı. Aradan biraz zaman geçtikten sonra göz içi halka ameliyatı oldum ve görmem eskiye göre çok daha iyi. Hastalığım da durdu, şuan hiçbir sıkıntım yok.

Doktorum Efekan Coşkunseven ve Dünyagöz’e çok teşekkür ediyorum. Alanlarında en iyileri.

Şuayip AKSU